Editorial
Vyšlo v časopise:
Listy klinické logopedie 2017; 1(1): 2
Kategorie:
Editorial
Milé čtenářky, milí čtenáři,
dovolte, abychom se vám představily. Jsme klinické logopedky a nově i redaktorky tohoto e-časopisu. Ten by nevznikl bez podpory členů Asociace klinických logopedů ČR, z.s. (AKL), kteří při posledních volbách do Rady AKL vyjádřili přání odborného časopisu, a bez podpory samotné Rady AKL, která nám umožnila začít na časopise pracovat. Vznikl tak projekt, který vám nyní předkládáme. Kromě podpory Rady AKL, Redakční rady a podpory vaší pro nás byla nedocenitelná spolupráce s Flashstudiem, které vytvořilo design časopisu, s Gabrielou Solnou, která nám pomáhá s tvorbou webových stránek, s našimi knihovnicemi, především Helenou Gajdošíkovou, jež se záhy stala nepostradatelnou asistentkou redakce, a Veronikou Rákocy, která nám pomohla s jazykovými korekturami.
Každé vydání má své Hlavní téma – tentokrát je to bilingvismus a multilingvismus. Kromě odborných recenzovaných článků v něm naleznete i pravidelné rubriky s názvy Nejen pro logopedy (popularizační, leč recenzované články k hlavnímu tématu určené širší odborné i laické veřejnosti), Zeptali jsme se (nerecenzované rozhovory a souhrnné články praktického zaměření), Pohledem z druhé strany (zkušenosti klientů, rodinných příslušníků), Úvaha k tématu, Přečteno - doporučeno?! (recenze publikací, vzdělávacích akcí) a v neposlední řadě Varia (recenzované články mimo hlavní téma).
Časopis bude vycházet 2x ročně, druhé číslo je plánováno na 14. prosince 2017. Hlavním tématem druhého vydání budou vývojové dysfagie. Můžete nám již nyní zasílat své abstrakty, tipy na rozhovory, zajímavé podněty apod. Všechny potřebné informace pro autory naleznete na stránkách casopis.aklcr.cz.
George. B. Shaw napsal, že „předností většiny knih je, že se lze bez nich obejít.“ Věříme, že to neplatí o našem časopise.
Za redakci Zuzana Lebedová
Štítky
Logopedie Praktické lékařství pro děti a dorostČlánek vyšel v časopise
Listy klinické logopedie
2017 Číslo 1
- Orální lichen planus v kostce: Jak v praxi na toto multifaktoriální onemocnění s různorodými symptomy?
- Komunikace s pacientem s ADHD
- Jak na zvýšenou bolest a dyskomfort peristomální kůže – kazuistiky
- Efektivita kartáčku Sonicare For Kids u dětí předškolního věku
- Potřebují miminka očkování proti pneumokokům?
Nejčtenější v tomto čísle
- Bilingvismus a výchova dítěte v bilingvní rodině Bilingualism and education of children in a bilingual family
- Vybrané mýty ve vztahu k bilingvismu
- Mgr. Ester Lochmanová Když cizojazyčné a bilingvní děti potřebují pomoc…
- Vliv změn multilingvního prostředí na rozvoj řeči dítěte