Optimální aplikace krycích materiálů na hojení ran
Předpokládaný čas: |
50 minut |
Ohodnoceno: |
Akreditováno
SZS
|
Datum publikace: |
8. 8. 2016
|
|
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se .
|
Podmínky splnění
0
kreditů
SZS
– absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy
Jak uplatnit kredity?
Úvod ke kurzu
Teoretická část tohoto kurzu ve stručnosti shrnuje definice a fáze hojení ran a poukáže na možný vznik, rozvoj a následnou léčbu a hojení nejčastějších typů především chronických a nehojících se ran, jakými jsou různé druhy ulcerací, dekubity nebo tzv. “diabetické nohy“.
Prezentace ukazuje především na jednotlivé konkrétní možnosti léčby a hojení těchto ran, seznámí auditorium s vhodnými materiály (roztoky, gely, krytí, aerodisperzní materiály, antidekubitní systémy, aj.) a poukáže na jejich výhody, případně nevýhody či nevhodné kombinace v péči o pacienta v praxi.
Autor kurzu:
PharmDr. Lucie Hlávková
Medailonek autora kurzu
Doktorka Lucie Hlávková pracuje již více než 17 let ve zdravotnictví, promovala v r. 1999 jako magistra farmacie, v r. 2003 získala titul doktorky farmacie a ve stejném roce úspěšně složila atestační zkoušku ze stejného klinického oboru.
Z lékárenského prostředí se dostala až do vedení soukromé tkáňové banky (na zpracování krvetvorných kmenových buněk z placentární krve), kde pracovala devět let jako její ředitelka, jednatelka a zároveň odpovědná osoba tkáňového zařízení, zabezpečují soulad se zákonnými normami a správnou výrobní praxí. Poté své působiště změnila na výkonnou ředitelkou specializované zdravotnické distribuce, zaměřené především na dovoz a distribuci zahraničních zdravotnických prostředků do ČR a SR.
V rámci své mateřské dovolené i po jejím ukončení (2012-2014), se věnuje stále profesionální činnosti lékárníka (je místopředsedkyní krajského Okresního sdružení lékárníků), kde aktivně přednáší či odborně publikuje na téma moderního hojení ran a dále se již jako OSVČ profiluje do oblasti bioimplantologie (členka Odborné společnosti pro bioimplantologii ČLK JEP), ve které ji zajímají možnosti průniku stávajících či inovativních materiálů a nových postupů či produktů v rámci regenerace lidských tkání (napří. možnosti využití mezenchymálních kmenových buněk), včetně hojení především chronických ran.
V posledních čtyřech letech intenzivně spolupracuje jak s akademickou půdou (AV ČR), tak i s biotechnologickými společnosti, které vyvíjí nové produkty (např. na bázi PRP), a umožňuje tak vědcům propojení jejich inovativních materiálů s klinickou a následně obchodní praxí.
V rámci své současné práce propojuje doktorka Hlávková všechny své nabyté zkušenosti jak z oboru praktického lékárenství, distribuce zdravotnických prostředků, tak i z oblasti lidských tkání a buněk, především pak možnosti jejich regenerace a hojení.
Odborná garance:
PharmDr. Lucie Hlávková